Пейсърс победиха Орландо със 111-97, за да затворят в рамките на мач от Меджик в Източната конференция
AP News | 2024-03-11 | 03:00:55

ОРЛАНДО, Флорида (AP) — Тайрис Халибъртън и Паскал Сиакам отбелязаха по 20 точки, а Индиана Пейсърс победиха Орландо със 111-97 в неделя вечер до закриване в рамките на мач на Меджик в класирането на Източната конференция.

T.J. Макконъл и Оби Топин добавиха по 17 точки за Индиана. Арън Несмит вкара 16.

Паоло Банчеро вкара 19 точки за Орландо, Коул Антъни добави 16, а Уендъл Картър имаше 13 точки и 15 борби. Меджик изпуснаха две поредни загуби за първи път от 22-26 януари.

Сиакам вкара девет точки в последните шест минути на първото полувреме, за да помогне на Пейсърс да намалят изоставането си от 15 точки до три на почивката.

Най-резултатният отбор в НБА, Индиана, имаше само 18 точки през първата четвърт. Кошът на Халибъртън с 6:49 до края през втората четвърт отбеляза първите му точки в мача и единствената тройка на Пейсърс за първото полувреме.

Несмит вкара две тройки, за да започне трета четвърт с 39-21 за Пейсърс, които водеха с 86-71, след като Топин затвори периода със забивка и две наказателни удара. Отпадането на Топин в началото на четвъртата част даде на Индиана най-голямата преднина в мача, 99-83.

Пейсърс играха за първи път, откакто научиха, че Бенедикт Матурин ще пропусне остатъка от сезона след операция на рамото. Меджик играха без Джалън Съгс (контузия на бедрото) и Маркел Фулц (разтежение на лявото коляно).

Пейсърс: в Оклахома Сити във вторник вечер.

Магия: домакин на Бруклин в сряда вечер.